Sjednejte si bezplatnou konzultaci: +420 725 036 225
Email: info@centrumoddluzeni.cz
Centrum Oddlužení
Kalkulátor oddlužení - vyplňte následující formulář zda splňujete podmínky pro oddlužení
Údaje o dlužníkovi
Čistá mzda:
Manžel/ka:
Počet dětí:
Údaje o dluhu
Výše dluhů vč. úroků:
Spočítat
Chci během následujících 5ti let splatit alespoň 30% svého dluhu. Splátky mi budou strhávány ze mzdy. Oddlužení může vyhlásit pouze fyzická osoba, nepodnikatel.

Časté dotazy

1. Vím, že oddlužení se týká pouze nepodnikatelů, v minulosti jsem podnikala na živnostenský list, podnikání jsem ukončila a nemám žádné závazky z podnikání. Mohu si požádat o oddlužení?

Ano, při rozhodování o podaném insolvenčním návrhu je rozhodující, že v době podání návrhu již nepodnikáte a zároveň nemáte žádné závazky z podnikání.

2. Pro podání návrhu je třeba doložit příjmy za poslední tři roky. Mohu podat insolvenční návrh i když jsem v posledních třech letech byla po určitou dobu nezaměstnaná? V současné chvíli mám uzavřenou pracovní smlouvu na dobu neurčitou.

Ano, přehled o Vašich příjmech za poslední tři roky je důležitý pro doložení tzv. poctivého záměru. Jinými slovy insolvenční soud se bude při posuzování Vámi podaného návrhu zabývat tím, zda jste se v minulých třech letech chovala zodpovědně vůči Vašim věřitelům. Skutečnost, že jste po určitou dobu byla bez zaměstnání, Vás automaticky nevylučuje z možnosti podat insolvenční návrh. Důležité je doložit, že jste o získání zaměstnání usilovala a snažila se aktivně zajistit finanční prostředky na úhradu Vašich závazků.

3. Mám obavu, že mé příjmy nejsou dostačující pro povolení oddlužení. Mám však rodiče, kteří jsou ochotni mi pravidelně poskytovat příslušné částky tak, abych splňoval podmínky pro povolení oddlužení. Jak mám v takovém případě postupovat?

Vaše situace je poměrně častá. Doporučuji uzavřít písemnou darovací smlouvunebo smlouvu o důchodu, v níž se Vaši rodiče zaváží k pravidelnému poskytování částek na úhradu Vašich splátek.

4. Je pravda, že na úhradu nákladů insolvenčního řízení je třeba uhradit zálohu ve výši 50.000,- Kč?

Insolvenční zákon stanoví, že insolvenční soud může stanovit insolvenčnímu navrhovateli povinnost uhradit zálohu na náklady insolvenčního řízení, a to až do výše 50.000,- Kč. Z osobní zkušenosti vím, že v případě oddlužení soudy nestanoví zálohu v částce převyšující 5.000,- Kč. Mnohé soudy dokonce zcela upustily od stanovení zálohy na náklady insolvenčního řízení v případě návrhů na povolení oddlužení.

5.Mohu podat insolvenční návrh i za situace, kdy již byla nařízena exekuce na můj majetek?

Ano, dokonce bych to ve většině případů považovala za velmi rozumný postup, pokud máte více věřitelů. Po zahájení insolvenčního řízení již nelze exekuci provést, znamená to, že exekutor např. nemůže přistoupit k prodeji sepsaných movitých či nemovitých věcí. Rozdíl mezi exekucí a insolvencí mimo jiné tkví v tom, že po dodržení podmínek stanovených v usnesení o schválení oddlužení, soud rozhodne o osvobození od placení zbytku neuhrazených dluhů. V exekuci je však pokračováno až do doby než budou pohledávky zcela uhrazeny. Navíc je třeba připomenout, že po dobu probíhajícího insolvenčního řízení se pohledávky neúročí. Uvedené však pro exekuční řízení neplatí. Důležité při řešení Vašich finančních těžkostí je včas vyhledat odbornou pomoc a ve spolupráci s takovým odborníkem najít nejvhodnější řešení krizové situace.

 

Osobní bankrot poradna

Nevíte si s něčím rady? Obraťte se na odborníky s prokazatelnou praxí. Rádi vám zodpovíme jakýkoliv dotaz. Pište na info@centrumoddluzeni.cz, volejte na +420 725 036 225 nebo si sjednejte ve vašem městě osobní schůzku zdarma. Nejlepší dotazy zveřejníme a pomůžeme tím ostatním zvýšit informovanost o oddlužení.

Proč zvolit právě nás:
  • Úvodní konzultace zdarma
  • Odborné služby
  • 100% úspěšnost
  • Advokátní dohled
  • Dlouholeté zkušenosti
  • Garance vrácení peněz při neúspěchu
Advokátní kancelář Zrůstek, Lůdl a partneři
Novinky
03.11.2015
Oddlužení a poctivý záměr nejen ve světle judikatury Nejvyššího soudu.
20.01.2014
Nejčastějšími důvody, které zamezují dodržovat pravidelné měsíční splátky u oddlužení jsou:...více>>
Více novinek »